اهمیت مشاوره کسب و کار !

اهمیت مشاوره کسب و کار !

شاید این ذهنیت که یک حساب پس انداز مناسب می‌تواند سطح کیفی و ایمنی خوبی برای افراد فراهم کند یک امر عمومی در جهان باشد ، ولیکن در کشور های در حال توسعه ازجمله کشورمان ایران با توجه به رشد فزاینده تورم صرفا یک پس انداز جوابگوی تضمن امنیت برای بازه زمانی بلند مدت نخواهد بود .


بی‌ثباتی و عدم اطمینان که اخیرا به طرق مختلف شاهد آن هستیم، نقش مستقیمی بر ارزش ریال دارد که میتواند باعت افزایش یا کاهش ارزش این واحد سرمایه ای داشته باشد .

از این رو پس انداز با توجه به سود مناسبی که بانکهای داخلی به آن پرداخت میکنند یک تصمیم بهینه ای بشمار نمیرود و پیشنهاد مان سرمایه گداری بجای پس انداز میباشد .
ولیکن با توجه به تعدد شاخه های سرمایه گذاری و تنوع سیاست های حاکم بر بازار پول و سرمایه ورود به این بازار بدون آگاهی کاری بس اشتباه میباشد .

با توجه به تنوع شاخه های سرمایه گذاری ما ایجاد کسب و کار را یکی از مناسب ترین بخش های این اقدام میدانیم و تلاش میکنیم با ارائه مشاوره کسب و کار همچنین خدمات مناسب امنیت سرمایه شما را حفظ کنیم .


به این نکته دقت فرمایید که الزاما نسبت به مسائل مختلف کسب و کار جانب احتیاط را در نظر گرفته و اطمینان حاصل کنید که تصمیم گیری‌های هوشمندانه و دقیقی در رابطه با این مسائل اتخاذ می‌شود. تنها بدین شیوه می‌توان نسبت به کنترل خطرات موجود اقدام کرد و دستیابی به سود و درآمدی مناسب را تا حدود زیادی افزایش داد .

در مسیر کسب و کار نکات مختلفی را باید مورد توجه قرار داد!

ü      در ابتدا باید طرح اقتصادی کسب و کار مدونی را به ویژه با توجه به امکانات و نیازهای شخصی تدوین کرد.

ü      بررسی بازار های رقابت و هدف به منظور ارزیابی وضعیت کسب و کار و ایجاد خط مشی کاری .

ü      بستر سازی برندینگ و معرفی کسب و کار به مخاتبین جهت ایجاد تقاضا در بازار .

ü      بودجه بندی و کنترل ورودی و خروجی نقدینگی و انطباق با انتظارات .

ü      بررسی شاکله کسب و کار و تثبیت آن در بازار سرمایه .

کسب و کار موفق، یک چرخه سرمایه ای است که الزاما برای کلیه هزینه های خود در آینده برنامه ریزی دارد و در قبال ورود سرمایه نسبتی بالاتر از تورم بازگشت سرمایه دارد .


قبل از اینکه به ادامه مطالب بپردازید این اطمینان را به شما میدهیم که مطالب این وب سایت با توجه به نیاز عمومی کسب و کار ها گردآوری و انتشار یافته است و به سادگی با کسب این اطلاعات میتوانید بدون نیاز به مشاوره کسب کار در اکثر موارد برای سرمایه خود تصمیم بگیرید !


 مشاوره کسب و کار
مشاوره کسب و کار

نقش مشاوره کسب و کار برای بنگاه های اقتصادی :

با توجه به نقش ارتباطات و حضور پر رنگ تکنولوژی در این عرصه شاهد حضور کسب و کار های مجازی هستیم که سهم عددی بالایی را در میان متولیان و مشاوره کسب و کار به خود اختصاص داده است که این امر معرف امکان راه اندازی یک کسب و کار بدون هیچ گونه سرمایه اولیه مشهود میباشد .


با این وجود لزوم کسب و کار های همچون تولید کننده ، تامین کننده ، عرضه کننده و خدماتی به عنوان کسب و کار های زیربنایی برای حفظ و پویایی اقتصاد الزامی است و ما شاهد مبادلات نقدینگی قابل توجه در این بخش کسب و کار نسبت به کسب و کار های مجازی می باشیم .

اگر به دنبار سرمایه گداری در بخشی از اقتصاد با هدف تولید ، تامین ، توزیع و خدمات دارید ، صرف داشتن ایده‌های جذاب کسب‌وکاریا فقط سرمایه نمی‌تواند تضمینی برای موفیت باشد .
در این راه کسب مشاوره کسب و کار از متخصصین میتواند نکات مفیدی را برای شما مشخص کند که به چندی از آن در زیر اشاره شده است :

1-      مشاوره کسب و کار در زمینه ارائه ایده‌های اقتصادی و فرصت‌های بازار در جهت کسب درآمد به شما کم کند. به نوعی مشاور خلاء بازار کسب و کارها را بررسی و جهت حضور به بازار مناسب به شما ایده ارائه میکند .

2-      مشاوره کسب و کار جهت راه‌اندازی یک پرخه کاری و در خصوص نحوه درآمدزایی از آن ایده نیز به شما کمک کند.  به عنوان مشاور از کجا شروع کردن و با چه مقدار هزینه چه بخشی از بازار را مورد هدف قرار دادن را به شما خدماتی ارائه خواهد کرد .

3-      مشاوره کسب و کار به کمک ابزار تحقیقات بازار و رصد کردن تحولات اقتصادی شما را نسبت ریسک های سرمایه آگاه میکند . به عنوان مشاور چالش های پیش رو را برای کسب و کار شما پیش بینی میکند و تحلیل میکند آیا شما پتانسیل ورود به این حوزه را دارید یا خیر .

4-      مشاوره کسب و کار یک خدمات برون سازمانی است که بلوغ شرکت و نارسایی های آن را تحلیل میکند . به عنوان مشاور در مراحل مختلف کیفی ، کمی ، پرسنلی ، مالی و حتی مدیریتی رفتار شرکت بررسی میشود و سیگنال های منفی جهت عدم کند شدن یا توقف فعالیت شرکت شناسایی پاره جویی میشود .
این بخش مشاوره کسب و کار یکی از مفید ترین نوع خدمات مشاوره برای تداوم کسب و کار ها بشمار میرود .

مشاوره کسب و کار
مشاوره کسب و کار

بهترین مشاوره کسب و کار برای بنگاه های اقتصادی :

با توجه به توضیحات فوق مشاوره یک فرایند رشدی است که از طریق آن به اشخاص کمک می‌شود تا اهداف خود را مشخص کنند ، تصمیم‌گیری مناسب داشته باشند و مسائل فردی اقتصادی و کاری خود را حل کنند.
این رو میتوان گفت مشاور فرد متخصصی است که که با به اشتراک گذاشتن دانش آکادمی و تجارب کاری در ترسیم اهداف ، تصمیم گیری ها به شما کمک میکند تا یک گام کم خطر را در حفظ و ارتقاع سرمایه داشته باشید .

تیم مشاوره سیدی این باور را دارد که دانش آکادمی یا صرفا تجربه حضور در بازار هیچ کدام به تنهایی نمیتواند دید درستی از روند بازار را به ترسیم بکشد از این رو تلاش شده تا با همکاری گروهی متخصص هر دو جنبه بازار هموارد کنترل شود تا خدمات مشاوره از کمترین میزان تغییر در بلند مدت برخوردار گردد .

مشاوره کسب و کار برای استارت آپ :

وايژه استارت آپ (  Startup  ) که در فارسی به شرکت های نو پا ترجه شده است یک خصیصه برای کسب و کار بشمار میرود .+شاید شما این واژه را بهتر است ایگونه تعریف کرد ، استارتاپ فرآیند به حرکت درآوردن یک ایده است ، چنین شرکتی ظرفیت بالایی برای رشد سریع دارد  پس صرفاً به هر شرکت تازه تأسیسی استارتاپ اطلاق نمیگردد .

مشاوره کسب و کار برای استارت آپ تحلیل ذهنی قبل از راه انداختن کسب و کار می‌بایست تا بدانیم که ایده اقتصادی تا حدی انحصاری و تا حدی اجرایی است .


در بالا اشاره شد فاکتورهای زیادی وجود دارد که استارتاپ را از یک کسب و کار کوچک یا یک شرکت تازه تاسیس متمایز می‌کند. تفاوت اصلی آنها در دیدگاه کارآفرین نسبت به رشد است ، اصل توسعه استارت آپ ها در دهه های کنونی رشد سریع تکنولوژی بشمار میرود که باعث رشد کسب و کارهای برزگ با حد اقل سرمایه اولیه و در بازه زمانی کوتاه می باشد .

در کل میتوان تفاوت های کسب و کار های تازه تاسیس را با استارت آپ در سه اصل زیر برشمرد :

1-      ماهیت اصلی ایده

2-      تامین مالی کسب و کار

3-      سرعت رشد کسب و کار

حالا که با ماهیت استارت آپ آشنا شدید گروه مشاوره سیدی در تحقق این هدف شما را همراهی خواهد کرد .

         I.            خلق ایده : پرورش ذهنی یک کسب و کار نو بطور کامل

       II.            تحقیقات میدانی : بررسی نیاز های بازار و محدودیت های موجود در عرصه تحقق ایده

     III.            برند سازی : هویت سازی مناسب برای ایده و طرح خود و نوشتن بیزینس پلن برای جذب سرمایه .

    IV.            شالوده : به دنبال جذب سرمایه و گرفتن مجوزهای قانونی برای کسب و کار خود باشید.

      V.            ظهور : راه اندازی کسب و کار ، شروع به تولید و خدمت رسانی و جذب نیروی متخصص.

    VI.            حضور : گسترش و رشد فعالیت و اندازه گیری آن در اقتصاد های منطقه ای و برون منطقه ای .

   VII.            توسعه : جذب بهترین افراد ، ایجاد تیم قوی و تقسیم وظایف استاندارد استارت آپ ها .

 VIII.            تبلور : تغییر فاز از الگوی رفتاری استارت آپ به شرکتی یا سازمانی .

     IX.            شکوفایی : رقابت و عرض اندام در بازار با تبلیغات گسترده .

       X.            تداوم : خطیر ترین و مهم ترین مرحله حفظ اطمینان مخاطبین و مشتریان .

مشاوره کسب و کار
مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب درآمد از کسب و کار :

 بهتر است با تعریف درآمد مطلب را ادامه بدهیم ، درآمد پولی است که یک مجموع اقتصای ( استارت آپ ، شرکت یا سازمان )  در بازه زمانی مشخص از محل کالاها یا خدماتی که برای دیگران فراهم کرده است، به دست می‌آورد.
درآمد یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در معادله حسابداری ( دارایی = بدهی + سرمایه ) بشمار میرود و یک واژه عمومی برای شناسایی تراز مالی یک مجموعه اقتصادی است .

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که مجموعه های بزرگ اقتصادی با توجه به سرمایه های ثابت هنگفت با کاهش درآمد روبرو میشوند و یا با وجود فعالیت اقتصادی شاهد تراز های منفی در صورت های مالی میباشند که عامل تناسب درآمد میتواند عامل اصلی این امر باشد .
خدمات مشاوره کسب درآمد از کسب کار یک فرایند تحلیلی از ماهیت کسب کار است که با آسیب شناسی بخش های مختلف به مجموعه ها امکان بازگشت به شرایط مناسب کسب و کار را میدهد .

در برخی از موترد مشاوره کسب درآمد را نباید با مشاوره اقتصادی یا مشاوره سرمایه‌گذاری اشتباه گرفته میشود در صورتی که هر کدام یک فرایند متفاوتی را پیش رو میگیرند و خروجی هر کدام نیز متفاوت است .

بهترین مشاور راه‌اندازی کسب‌وکار در ایران :

اولین مشاور عقل انسان است انتخاب کند برای سلامت کسب و کار چه تصمیمی بگیر ، ولی عقل بهترین مشاور نیست چون عوامل متغیر بر اقتصاد و کسب و کار ها امروزه بسیار متنوع و متعدد شده اند و یک ذهن به تنهایی امکان تحلیل تمام این متغیر ها را در کنار فعالیت جاری یک کسب و کار ندارد .
از این رو هیئت مدیره ، مدیران داخلی و مشاوران خارجی با مشاوره کسب و کار میتوانند به بهبود وضعیت یک کسب و کار کمک کنند .

 امروزه شاهد رشد گسترده مشاورینی در عرصه های مختلف علوم مدیریت و بازار یابی و در مجموع کسب و کار میباشیم که این امر انتخاب را برای مدیران کسب و کار سخت کرده است .
تلاش گروه ما همواره بر این امر است که متناسب با تخصص و توان اجرایی اقدام به مشاوره برای کسب و کار ها میکنیم و به خدمات خود ایمان داریم .

مشاوره کسب و کار رایگان کسب و کار :

با هدف حمایت از کسب و کار های کوچک در این تارنما این امکان را فراهم آورده ایم که با ثبت سوالات خود در بخش مربوطه از کارشناسان دپارتمان کسب و کار ، پاسخ خود را دریافت فرمایید !

مدیریت گروه مشاوره سیدی با کمک جمعی از متخصصین عرصه مدیریت و بازار با تحلیل شرایط روز بازار ایران و همراهی با متولیان اصناف در گرایش‌های مختلف. مفتخر به کسب دستاوردی نو و اثربخش در زمینه‌های مدیریت، برنامه ریزی چرخه فعالیت، تحقیقات بازار و فروش یکپارچه جهت ارتقاء کسب و کار گردیده است.

هدف از خدمات این گروه مشاوره، کمک به چرخه های اقتصاد صنایع کوچک و متوسط می‌باشد!

گروه مشاوره سیدی سابقه همکاری با واحدهای خدماتی و صنعتی متفاوتی را در رزومه فعالیتی و پژوهشی خود دارد. آنچه در گروه مشاوره سیدی انجام می‌شود، خلق، پرورش، ظهور وعملیاتی سازی ایده، ایجاد کسب و کار، رشد کسب و کار تا مرحله شکوفایی می‌‌باشد.

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *