ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ بهره برداری از ابزار پر سرعت جهت توسعه روابط با مخاطبین است !
ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی که خیلی از افراد آن را با ارسال ایمیل گروهی اشتباه میگیرند، یکی از روشهای پربازده بوده و در دنیای دیجیتال دارای اهمیت بسیاری است.


ایمیل مارکتینگ بخشی از بازاریابی اینترنتی است که متشکل از بازاریابی آنلاین از طریق وب سایت ها،رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و غیره است.
بازاریابی ایمیلی به کسب و کارها اجازه می دهد تا مشتریانشان را آگاه نگه دارند و پیام های بازاریابی را برای مشتریانشان سفارشی نمایند.

سفارشی سازی در ایمیل مارکتینگ


امکانی که ایمیل مارکتینگ در اختیار سازمان ها قرار میدهد این است که متناسب با تنوع در مخاطبین خود میتواند انعطاف پذیر باشد .
سازمان ها میتوانند با گروه بندی مخاطبین بر اساس جنسیت ، سن ، زمینه کاری و هر ویژگی فردی پیام بازاریابی خاصی را ارسال نمایند .
این شیوه بازاریابی به کسب و کار کمک می کند رابطه با مشتری را در گذر زمان توسعه داده و حفظ نماید که به افزایش فروش و افزایش وفاداری مشتری کمک خواهد کرد.

مزایای ایمیل مارکتینگ


بازاریابی ایمیلی نوعی از بازاریابی است که برای عملیاتی شدن نیاز به تحقیقات بازار گسترده ای وجود ندارد و سازمان ها به دور از مقیاس خود به سادگی میتوانند از این شیوه بهره برداری کنند .


این شیوه بازار یابی بسیار کم هزینه تر از شیوه های دیگر بازار یابی است و با کمی دانش فنی قابل توسعه میباشد .
سرعت این نوع بازار یابی در اطلاع رسانی بسیار بالا است و مخاطب را از برنامه و هدف شما آگاه میسازد .
دیگر مزایای این شیوه بازار یابی مستمر بودن آن میباشد که مشتریان بلقوه را همواره برای خرید با سازمان
همراه میسازد .مزیت بزرگ ایمیل مارکتینگ در مقایسه با رسانه های اجتماعی این است که خریداران بالقوه و مشتریان به احتمال بیشتری ایمیل را می بینند.


به طور ایده آل، بازاریابی ایمیلی باید همگام با رسانه های اجتماعی همراه باشد .با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی هنوز ایمیل از درجه محبوبیت بالایی برخوردارست ولی برای پوشش حد اکثری سلایق مخاطبین خود بهتر است کانال ها ارتباطی خود در شبکه های اجتماعی خود را در ایمیل خود معرفی کنید .


بازاریابی ایمیلی می تواند درآمد شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، اگر آن را به درستی انجام دهید.
این روشی عالی برای مجبور کردن افراد به بازدید از وب سایت یا وبلاگ شما است. ترافیک بیشتر معمولا به معنا درآمد بیشتر است.

ایمیل مارکتینگ

بایدهای ایمیل مارکتینگ


شناسایی بازار هدف : این اصل که در همه بازاریابی ها باید به آن توجه داشت ایجاد هدف برای اجرای چرخه بازاریابی است .
متناسب با محصول ، خدمات و یا هدفی که دارید جامعه هدف را برای خود شناسایی کنید تا با توجه به بررسی نقطه نظرات آن بتوانید تحلیل درستی در ارتقای برنامه بازار یابی خود داشته باشید .


شناسایی مخاطبین بلقوه : در ایمیل مارکتینگ تصور بر آن است که بانک ایمیل هایی تهیه و بر روی آن برنامه بازار یابی اعمال شود که یکی از متداول ترین اشتباهات این سبک بازار یابی است .
اگر به دنبال اجرایی شدن هدف بازاریابی خود هستید و انتظار بهره برداری از آن را دارید خود شما باید شروع به جمع آوری ایمیل های فعال باشید .


با ایجاد پست ها ، فرم های نظر سنجی ، ارتباط با مشتریان قدیمی و …. میتوانید از مخاطبین خود در ارائه ایمیل دعوت کنید و باور داشته باشید هر ایمیل که از این طریق بدست می آید از ۱۰۰ ها ایمیلی که میخرید بهتر است چون مخاطب شما خود از ارتباط با شما رضایت دارد و شاید این ارتباط را برای خود مفید میداند پس بهتر به پیام هایی که از طریق ایمیل برایش ارسال خواهید کرد واکنش نشان میدهد .
تدوین پیام : یکی از چالش های ایمیل مارکتینگ تهیه مطالبی و موضوعات ی میباشد که ارزش مطالعه را برای مخاطب داشته باشد


مطالب نباید بگونه ای فریبنده و غیر واقعی باشد ، از تکرار مطالب تبلیغاتی خودداری کنید ، تمام ایمیل ها نباید با مضامین فروش ارسال شود ،…
از ایمیل ها برای برقراری ارتباط با مشتریان از طریق به اشتراک گذاری تخصص خود و یا دیگران استفاده کنید،به آن ها نکات و بینش هایی بدهید که برایشان ارزشمند است. اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید که به آن ها این امکان را می دهد بیشتر درباره شما و شرکتتان، در صورت علاقمند بودن، بدانند.
زمان بندی پیام : در ایمیل مارکتینگ شما هیچ محدودیتی برای ارسال پیام های بازاریابی ندارید ولی بهتر است یک تقویم ارسال برای خود ایجاد کنید .


در تحقیقات به عمل آمده مشاهده شده است که در دو ساعت اول پس از ارسال ایمیل بیش از ۸۰% از مخاطبین ایمیل ها را مشاهده میکنند و با گذشت زمان این درصد کاهش می یابد .
بهتر است ساعاتی را انتخاب کنید که احتمال بازدید ایمیل شما بالا باشد . روز های مشخصی را انتخاب کنید که مخاطبین با گذشت زمان در آن زمان به دریافت ایمیل شما عادت کرده باشند .

ایمیل مارکتینگ چگونه کار می کند؟
بازاریابی از طریق ایمیل می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. با این حال ، دیدگاه پرندگان در مورد نحوه عملکرد بازاریابی از طریق ایمیل به شرح زیر است:

 1. ابتدا ، یک شرکت مشتریان را متقاعد می کند تا آدرس ایمیل و مجوز ارسال ایمیل های بازاریابی را به آنها ارائه دهند.
 2. این شرکت ایمیل خوش آمد گویی را ارسال می کند. این ایمیل برای تعیین انتظارات از آینده و تحکیم صدای بازاریابی ایمیل آنها است.
 3. سرانجام ، این شرکت شروع به ارسال ایمیل های بازاریابی منظم به هر مشترک می کند. محتوای ، فرکانس و ساختار ایمیل های بازاریابی به اهداف شرکت بستگی دارد.

بسیاری از مشاغل مستقر در خدمات محتوای مفید و عمیق مربوط به خدمات خود را ارسال می کنند (دقیقاً مانند مقالات وبلاگ) ، که برای ایجاد شرکت به عنوان یک مرجع معتبر در صنعت آنها طراحی شده است. انواع دیگر مشاغل ، مانند شرکت های تجارت الکترونیکی ، با ارسال ایمیل های تبلیغاتی از معرفی یا فروش محصول جدید خبر می دهند.

محتوای بازاریابی ایمیلی شما به آنچه در تلاش هستید انجام دهید بستگی دارد.
اگر موضوعات متنوعی برای ارسال دارید روز های ویژه ای را به آن اختصاص دهید مثلا شنبه ها ایمیل خبری ارسال کنید ، دو شنبه ها ایمیل تبلیغاتی و پنج شنبه ها ایمیل آموزشی .

ایمیل مارکتینگ

استراتژی های ایمیل مارکتینگ

بازاریابی الکترونیکی موثر به تلاش نیاز دارد. در اینجا چند استراتژی برای بهترین استفاده از مبارزات ایمیل مارکتینگ آورده شده است.

لیست خود را ایجاد کنید
تمام کاری که شما می خواهید با ارسال یک ایمیل ناخواسته انجام دهید خاموش کردن بیشتر افرادی است که امیدوارید آنها را به مشتری تبدیل کنید. چه از طریق وب سایت ، چه در فروشگاه و چه از طریق یک رویداد ، مشخص کنید که مشتریان در انتخاب ایمیل های شما تصمیم می گیرند.

قانون را دنبال کنید
بازاریابان ایمیل باید از قوانین پیروی کنند. این قوانین شامل داشتن موضوعی غیر فریبنده ، ارائه روش روشنی برای لغو اشتراک و درج نام و آدرس شما در انتهای ایمیل ها است.

پیام های خود را مخلوط کنید
فقط برای خرید آگهی ارسال نکنید. با به اشتراک گذاشتن تخصص خود یا دیگران ، با ارائه راهنمایی ها و بینش هایی که می توانند برای آنها ارزشمند باشند ، از ایمیل های خود برای ایجاد ارتباط با مشتریان استفاده کنید. اطلاعاتی را به اشتراک بگذارید که به آنها اجازه می دهد اطلاعات بیشتری در مورد شما و شرکت شما کسب کنند.

به مشترکین خود احترام بگذارید
با لیست خود خوب رفتار کنید. به یاد داشته باشید افرادی که با آنها ارتباط برقرار می کنید ، اطلاعات خود با اعتماد در اختیار شما قرار داده اند.آنها سزاوار احترام شما هستند اگر می خواهید فرصتی برای تبدیل آنها از مشتری به طرفدار و حتی بشارت دهنده برای نام تجاری خود ایجاد کنید ، پس احساس خاص بودن را در آنها ایجاد کنید.

یک برنامه را دنبال کنید
اگر خبرنامه می کنید به برنامه خود پایبند باشید. ارسال ایمیل در هر روز در همان روز (یا روزها) هر هفته به مشترکین شما کمک می کند تا بدانند چه زمانی از شما انتظار دارند.

برای موبایل بهینه سازی کنید
در ایمیل مارکتینگ اگر ایمیل شما به درستی در سیستم عامل های تلفن همراه نمایش داده نشود ، نیمی از مخاطبان شما فکر می کنند نمی دانید چگونه یک ایمیل را به درستی درست کنید.

ایمیل مارکتینگ

6 اصل بازاریابی از طریق ایمیل بسیار موفق

 1. خوانایی و مقیاس پذیری
  هضم بهترین ایمیل ها و خواندن آنها آسان است. عوامل طراحی بصری می توانند به تجربه خواندن کمک کرده یا مانع آن شوند و در موفقیت یک کمپین تأثیر بگذارند.تضاد بین متن و پس زمینه ، اندازه فونت ها و حتی نامرتب بودن طراحی کلی از موارد مهم است.
 2. به وعده پایبند باشید. آیا ایمیل ها در ایمیل مارکتینگ به هدف و قول خود عمل می کنند؟ روش های مختلفی وجود دارد که می توان این کار را اشتباه انجام داد. اگر برای یک خبرنامه یا یک بارگیری رایگان ثبت نام کنم و یک دسته از محصولات بدون عنوان برای تبلیغات دریافت کنم ، قول شکسته می شود. افزایش و تبلیغ هیچ مشکلی ندارد ، اما استفاده بیش از حد ناپسند است و می تواند به نرخ تبدیل آسیب برساند.
 3. از موضوعات و پیش نمایش ها به درستی استفاده کنید . مطمئن شوید که موضوع ایمیل و خطوط پیش نمایش را سفارشی می کنید! این مهم است. وقتی اولین بار خبرنامه خود را تنظیم کردم که موضوع ایمیل نام وب سایت من بود ، نه عنوان پست وبلاگ ، اشتباه کردم.
 4. شخصی سازی و تعیین توالی تجربه ایمیل مارکتینگ را شخصی سازی کنید. این موارد مانند استفاده از نام یک شخص در اینجا و آنجا است. اما ، آن را یک قدم جلوتر بردارید.
 5. بهینه سازی موبایل . داشتن یک الگوی ایمیل انعطاف پذیر که روی برنامه های دسک تاپ و همچنین برنامه های تلفن همراه کار می کند بسیار مهم است. الگوهای پیش فرض اکثر سرویس های بازاریابی از طریق ایمیل ، مانند MailChimp ، Omnisend یا ConvertKit ، برای موبایل مناسب هستند. با این حال ، اگر یکی سفارشی طراحی می کنید ، مطمئن شوید که پاسخگو باشد.
 6. آزمایش ، آزمایش ، آزمایش آخرین توصیه ای که دارم این است که ایمیل های شما را تست کنم. این نکات و ترفندها بهترین اصول عملی عالی هستند. آنچه که برای ایمیل ها و کمپین های شما بهترین نتیجه را دارد تنها با آزمایش استراتژی های مختلف تعیین می شود.


در صورت تمایل مطالب بیشتر را در وب سایت من دنبال کنید

مدیریت گروه مشاوره سیدی با کمک جمعی از متخصصین عرصه مدیریت و بازار با تحلیل شرایط روز بازار ایران و همراهی با متولیان اصناف در گرایش‌های مختلف. مفتخر به کسب دستاوردی نو و اثربخش در زمینه‌های مدیریت، برنامه ریزی چرخه فعالیت، تحقیقات بازار و فروش یکپارچه جهت ارتقاء کسب و کار گردیده است.

هدف از خدمات این گروه مشاوره، کمک به چرخه های اقتصاد صنایع کوچک و متوسط می‌باشد!

گروه مشاوره سیدی سابقه همکاری با واحدهای خدماتی و صنعتی متفاوتی را در رزومه فعالیتی و پژوهشی خود دارد. آنچه در گروه مشاوره سیدی انجام می‌شود، خلق، پرورش، ظهور وعملیاتی سازی ایده، ایجاد کسب و کار، رشد کسب و کار تا مرحله شکوفایی می‌‌باشد.

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *