موفقیت در انتخاب منابع انسانی

موفقیت در انتخاب منابع انسانی

در قسمت منابع انسانی که امروز محصول دوران انقلاب صنعتی است. در آن زمان ، کارخانه ها به سرپرستان نیازمند بودند تا مطمئن شوند که کارگران روز به روز نتایج قابل اطمینان و استانداردی را  در زمینه کاری خود عرضه میکنند وموفقیت درانتخاب منابع انسانی را به وجود آورد .

در عصر دیجیتال ، فناوری  و تکنولوژی بیشترین مسئولیت تولید این دست آورد استاندارد را بر عهده گرفته است. بخش های منابع انسانی امروزه وظیفه دارند که برای آینده تکنولوژی برنامه ریزی کنند و انسان ها برای نزدیک شدن و درهپنهایت رسیدن به هدف ها با هم کار کنند. منظور این است که باید در مورد چگونگی بهینه سازی و سودمندسازی نیروی کار خود با توجه به توانایی های فناوری و کارمندان خود تفکر کنید.

اما این امر در عمل برای موفقیت متخصصان منابع انسانی به چه صورت است؟ با به کارگیری از فرصت های ارائه شده به وسیله روندهایی که دیده میشود.

به عنوان یک استخدام کننده یا به نوعی نام کارفرما برای موفقیت کار موردنظر ، وظیفه شماست که این را بررسی کنید که آیا یک نامزد در موقعیت شغلی مورد نظر شما موفقیت دارد و قابلیت های لازم را دارد یا خیر؟. اما زمانی که با انبوهی از رزومه ها و یک تقویم همراه با مصاحبه مواجهه می شوید ، حس اطمینان در مورد  آنچه دقیقاً در ذهن شماست آسان تر میشود.

پیش بینی های اصلی عملکرد شغلی از نقشی به نقش دیگر متفاوت است. هر خانواده شغلی مجموعه ای از مهارت ها یا تخصص های منحصر به فردی دارد که باید به دنبال آنها باشید. پیش بینی های یک نماینده خدمات عالی مشتری شاید کاملا یا اصلا همانند یک کارمند رستوران یا نماینده توسعه تجارت نباشد.

فاکتورهای بیشتری وجود دارند که سطح عملکرد ، طول عمر و موفقیت نهایی یک کارمند را در تیم شما تعیین می کنند. روابط بین فردی انسان ، که معمولاً به جو ، روحیه و فرهنگ شرکت بستگی دارد ، عوامل تعیین کننده بزرگی هستند.

به نظر می رسد ، اگر کارمندی مطابق با فرهنگ مطابقت داشته باشد ، طبق تحقیقات انجام شده توسط Harvard Business Review و انواع تحقیقات تخصصی ، به طور معمول عملکرد خوبی خواهد داشت و موفقیت کسب میکند.

موفقیت درمدیریت منابع انسانی چیست؟

بنابراین شما می دانید که بخش منابع انسانی شما قرار است چه کاری انجام دهد ، اما چگونه باید این کار را با موفقیت به پایان رسانند.

بهترین راه برای تولید یک استراتژی HR قوی و قابل اجرا ساده نگه داشتن موضوعات است. با به کارگیری یک  روند ساده و درک کامل نیازهای سازمان خود ،از داخل و خارج سازمان قادر خواهید بود پر اهمیت ترین ، مولفه های توسعه استراتژی خود را برگزینید.

” بدون وجود یک فرد یا سیستم HRM کارآمد ، ممکن است کارمندان شما احساس انگیزه یا ارزشی نداشته باشند و این می تواند عملکرد تجاری را از بین ببرد و در نتیجه عدم موفقیت . “

چه کاری نباید در هنگام استخدام فرد مورد نیاز(منابع انسانی) انجام شود؟

استخدام برای مناسب و شایسته بودن فرهنگ شرکت به معنای استخدام کردن اشخاصی نیست که تحصیلات کمی داشته باشند ویا  تجربه مورد نیاز را برای انجام کار دارند.

این مورد همچنین به معنای استخدام اشخاصی نیست که همه آنها به طور یکسان فعالیت میکنند ، یا شخص  را می شناسند یا از نظر قومی شبیه به هم هستند. با اندکی تنوع فکری ، که قادر است منجر به یک تجارت راکد شود که رشد و توسعه به همراه ندارد.

اگر از فرهنگ شرکت خود ناراضی هستید ، قادر نخواهید بود برای تناسب شرکت استخدام کنید. اگر عملکرد فعلی شرکت یا روحیه پایین یک مشکل مزمن است ، ابتدا باید فرهنگ سالم و موفق شرکت را به وجود بیاورید.

موفقیت در انتخاب منابع انسانی

طریقه استخدام مناسب و شایسته برای شرکت  و کسب موفقیت در آینده

انتخاب نمودن یک کارمند مناسب و بهترین مورد جدید برای تیم کاری خود ، به این مفهوم است:

 • استخدام نمودن اشخاصی با تخصص و مهارت و تجربه برای انجام دادن کار مدنظر.
 • استخدام نمودن اشخاصی که تعامل مثبت با دیگران را رعایت کنند و در کار اعمال کنند.
 • استخدام نمودن اشخاصی که برای همان مأموریت اساسی ، استانداردها و ارزشهایی که سازمان شما اظهار کرده کاملا وقف کرده است.

با علامت گذاری هر سه این مورد بالا در انتخاب کردن کارمند جدید ، کارمند شما احتمالاً شکوفا خواهد شد وقادر است به شرکت شما این کمک را می کند تا به سمت پیشرفت و توسعه گام بر دارد.

 کارمندان شما می توانند برای پیشرفت  و توسعه و رسیدن به مأموریت شرکت با هم (و به تنهایی) همکاری کنند. این احتمال وجود دارد که آنها از کارخود لذت ببرند ، حس موفقیت  را به دست آورند ، به اندازه کافی در شرکت شما بمانند تا هزینه های حمل و نقل خود را شرح دهند – و برای کمک به رشد شما باقی بمانند.

تناسب و تنوع فرهنگی: نحوه همکاری آنها

عملا ما با استخدام کردن اشخاص متناسب با فرهنگ ، به دنبال ایجاد فرهنگ یکسان سازی شرکت یا وضعیت “تفکر گروهی” نیستیم. با شیوه های استخدام موفق ، افراد متنوعی را به کار میگیرید  که قادر به انجام اهداف مشابه و مأموریت می باشند. تنوع با گردآوری مهارت ها ، زمینه ها ، تجربیات و الگوهای مختلف فکری به رشد شرکت های بعدی کمک می کند ، به طوری که بحث های بزرگ رخ می دهند ، تفکر جدیدی برای مشکلات قدیمی به وجود می آید و راه حل ها ، فرآیندها ، محصولات و خدمات جدید آشکار میشود.

رمز و راز فرهنگ متناسب با مسیر موفقیت شرکت

شاید تعریف ، ایجاد و استخدام متناسب  با فرهنگ در شرکت شما پیچیده و مبهم به نظر برسد. اما اصولا ساده تر از آن است که شما  به آن فکر می کنید. اینجا است تا به شما کمک کند. ما ابزاری برای ارزیابی داوطلبان به وجود آروده ایم که قادر هستید از آن برای تعیین کمیت ، تعریف و درک کیفیتی که برای یک موقعیت ویژه در شرکت شما متناسب است ، به کار برید.

موفقیت در انتخاب منابع انسانی

4 گزینه پیش بینی کننده موفقیت شغلی که مورد توجه مدیران می باشد:

 • نگرش مثبت

 شکی نیست که این مورد انتخاب برتر اکثریت مدیران برای رسیدن به موفقیت می باشد. کارکردن با شخص را تسهیل میکند ، که به صورت روزمره یک دارایی قابل توجه ای  است. این گزینه نوید بخش خوبی برای زمینه های دیگر مانند همکاری و پویایی گروه است که همیشه از نظر مدیریت  بسیار پر اهمیت است.

 • تمایل به یادگیری

دارا بودن یک ذهنیت آزاد و متمایل به جذب کردن داده های جدید و یادگیری تخصص های جدید برای موفقیت کارکنان در طولانی مدت حیاتی و ضروری می باشد .با ملاحظه به سرعت تغییر در دنیای تجاری امروز ، توانایی و چابکی برای مطابقت سریع مهم است. انعطاف پذیری ذهنی و روانی  گزینه ای کلیدی و سرنوشت ساز است. روزهایی که کارمندان قادر هستند با تسلط بر یک مجموعه وظایف و تکرار مکرر آنها برای سالها ، به سادگی در یک نقش کاری موفق شوند ، کنار گذاشته شده است.

 • کنجکاوی

 کنجکاوی نمودن یک نیروی محرکه  در جهت خلاقیت و نوآوری است که منجر به موفقیت در آن زمینه میشود ، دو روش بسیار مطلوب برای نگاه کردن به جهان که در دنیای محافظه کار تجارت غالبا محدود است. و همچنین در محیطی که شرکتها دائماً به دنبال بهبود فرایندها هستند یک ارزش به حساب می آید. کنجکاوی کردن یک ذهنیتی است که به راحتی وضع موجود را پذیرا نیست.

 • تحمل بالا و مقاومت در تجارت

در تجارت نیز مثل زندگی ، همه موارد آنگونه که مدنظر ما است پیش نمی رود. شما به احتمال زیاد به هر شغل که مدنظرشما است و یا هر نوع ارتقا شغلی ، یا هر پاداش نمیرسید مگر اینکه به عنوان یک شخص استثنایی خوش شانس و اقبال  باشید. بنابراین مانند بیشترما انسانهای فانی احتمالاً مجبور خواهید شد گاهی با ناامیدی های شغلی  هم کنار بیایید. به همین دلیل انعطاف پذیری – توانایی بازگشت سریع از مشکلات – دارای ارزش شغلی اساسی است. و همچنین کیفیتی است که به نظر می رسد امروزه در میان اکثر جوانان بسیار کم و محمدود است .

اصول اساسی موفقیت مدیریت منابع انسانی :

 • با اشخاص به عنوان افراد كامل برخورد كنید.
 • به مردم احساس با ارزش بودن و مرتبط بودن با کار و شرکت دهید.
 • با همه کارمندان با عدالت و یکسان برخورد کنید.
 • مدیریت منابع انسانی یک فعالیت شخصی نیست.
 • باید پاداش را به دست آورد ، نه اینکه به او داده شود.
 • اطلاعات و داده های مورد نیاز مربوطه را در اختیار کارمندان قرار دهید.
 • هوش واستعداد افراد را دست کم نگیرید.
 • با اشخاص با احترام و وقار رفتار کنید.
 • فرصت هایی برای رشد در داخل سازمان به وجود آورید.
 • منافع گروهی بر منافع فردی باید تسلط داشته باشد.
موفقیت در انتخاب منابع انسانی

5 المان موفقیت در واحد منابع انسانی

 • جذب نیرو

فعالیت های استخدام یک شرکت تأثیر بسزایی در عملکرد و یهره وری آن شرکت دارد. یک استخدام جدید قادر است بر همه چیز،  از فرهنگ تا میزان تصدی همکار آنها ، تا موفقیت یا شکست یک پروژه مهم اثر گذار باشد. این تناسب باید هم برای شغل و هم برای شرکت متناسب باشد.

 • حقوق و دستمزد

دپارتمان های منابع انسانی موفق دارای حقوق و دستمزد همانند ساعت کار می باشند و از بخش وسیعی از مزایا برای اطمینان از خوشحالی و لذت کارمندان از تعادل مثبت کار / زندگی استفاده می کنند. بخشي از برنامه ريزي نيروي كار ، محاسبه  بخش افزايش حقوق و دستمزد است .

بسیاری از شرکت ها طیف وسیعی از کارشناسان ، از جمله نیروی کار پیمانی را به کار می گیرند ، اما مهم نیست که رابطه کارمندان با یک شرکت چیست ، همه دوست دارند به موقع حقوق بگیرند. وقتی حقوق و دستمزد به موقع و به طرز صحیح نباشد کارمندان دائماً دچار تناقض می شوند ، در نتیجه ایجاد بحران می گردد.

 • فرهنگ / توسعه کارمندان / نگهداری

موثرترین بخشهای منابع انسانی نقشی را که فرهنگ شرکت ، توسعه کارمندان و فرصتهای شغلی در مشارکت و نگهداری کارکنان ایفا می کنند ، درک می کنند. هیچ کس نمی خواهد با شغل یا شرکت خود در تضاد باشد و این وظیفه نماینده منابع انسانی است که فرهنگ فراگیر شرکت را به وجود آورد که موجب می گردد تمامی اشخاص هنگام کار طوری احساس کنند  که انگار در خانه هستند.

 • سیستم ها / سیاست ها / رویه ها / انطباق قانونی

در مورد رعایت قانون و سیستم ها ، رویه ها و سیاست هایی که این انطباق را ضمانت می کند، بخش های موفق منابع انسانی همه موارد خود را پشت سر هم قرار می دهند. گذشته از خطراتی که مشکلات حقوقی برای شما به وجود می آورد ، آخرین چیزی که می خواهید این است که شهرت خود را در برخورد ناخوشایند با کارمندان بدست آورید.

یک واحد منابع انسانی موفق با موفقیت از کارمندانشان در برابر صدمه یا تبعیض محافظت می کند و از کارفرمایان خود در برابر دعاوی پرهزینه و آسیب به شهرت نیز حفاظت می نماید.

 • ریسک بیشتر از چیزی است که فکر می کنید

کارمندانی متعهد هستند بیشتر و بهترکار می کنند ، بیشتر به کیفیت کار خود اهمیت می دهند و مدت طولانی تری از کارمندان خود را از کار خارج می کنند. متأسفانه ، تحقیقات نشان می دهد که 70٪ از نیروی کار در ایالات متحده از کار بی بهره است ، به این معنی که کارفرمایان این کارگران از کار افتاده بازده سرمایه گذاری خود را تا حد زیادی کاهش می دهند.

مدیریت گروه مشاوره سیدی با کمک جمعی از متخصصین عرصه مدیریت و بازار با تحلیل شرایط روز بازار ایران و همراهی با متولیان اصناف در گرایش های مختلف ، مفتخر به کسب دستاوردی نو و اثربخش در زمینه های مدیریت ، برنامه ریزی پرخه فعالیت ، تحقیقات بازار و فروش یکپارچه جهت ارتقاء کسب و کار گردیده است .

هدف از خدمات این گروه مشاوره ، کمک به چرخه های اقتصاد صنایع کوچک و متوسط میباشد !

گروه مشاوره سیدی سابقه همکاری با واحدهای خدماتی و صنعتی متفاوتی را در رزومه فعالیتی و پژوهشی خود دارد. آنچه در گروه مشاوره سیدی انجام می شود، خلق ایده نو ، پرورش ایده ، ظهور ایده ، عملیاتی سازی ایده ، ایجاد کسب و کار ، رشد کسب و کار تا مرحله شکوفایی میباشد .

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *