نکته‌های موفقیت یک برند مطرح چیست؟ نقش مدیران برند

مارک‌ها و برندها سال‌ها مقاونت کرده اند. واقعاً دلیلی وجود ندارد که انتظار داشته باشیم برندها نتوانند در سال‌های آتی به رونق خود ادامه دهند. در بهترین شرایط، مارک‌ها انواع مختلف اطلاعات را انتقال می‌دهند و تصمیم گیری را برای مشتری آسانتر می‌کنند. همین امر سبب رضایت بیشتری از برند یا محصول خریداری شده می‌شود. رازهای موفقیت یک برند مطرح مطمئنا در اثر تجربه کسب شده است. اهمیت برندسازی برای کسب و کارها موضوعی است که کاملا روشن است.

کارهایی را که مدیران موفق برند انجام می‌دهند؟

 • این را به مشتریان القا می‌کنند که بازاریابی برابر با نام تجاری است.
 • آنها فاصله بین استراتژی و خلاقیت را کامل می‌کنند.
 • بهترین رویه را پیش‌می‌برد و آنها از کل شرکت پیروی نمی‌کنند.
 • آنها راهبرد را قبل از تاکتیک‌ها لحاظ می‌کنند.
 • آنها سادگی را در اولویت کار خود قرار می‌دهند.
 • توجه ویژه ای به زیبایی شناسی دارند.
 • دستورالعمل‌ها و نکته‌های موفقیت برند مطرح خود را حفظ و به روز می‌کند.

برای مشتریان، برندهای قوی زندگی آنها بهتر می‌کنند. اما طبق معمول، در بازار برنده و بازنده همیشه وجود خواهد داشت. برای هر نام تجاری قوی یا برند، برندهای دیگر که رقیب هستند وجود دارد که برای رسیدن به موفقیت‌های مشابه می‌کوشند.

آنچه تا حدودی برندگان و بازندگان را از هم جدا می‌کند این است که چگونه این مارک‌ها به خوبی مدیریت می‌شوند. به ویژه از لحاظ این که چگونه فرآیندها و تحولات مارک تجاری مسلط و موفق درک و مدیریت می‌شوند.

یکی از جنبه‌های جذاب برندسازی، تغییر محیطی است که بازاریابان در آن فعالیت می‌کنند. قوانین بازی برندها دائما در حال تغییر است. قوانین و دستورالعمل‌هایی که سالیان قبل کار می‌کرد ممکن است اکنون کار نکند و در آینده نیز کاربردی نداشته باشد.

مدیریت یک برند تجاری مجبور بوده است در طول سال‌ها در نتیجه تغییرات تکنولوژیکی، اجتماعی، اقتصادی، طبیعی و سایر تغییرات تکامل پیدا کند.

موفقیت یک برند مطرح -02
موفقیت یک برند مطرح

چگونه قادر هستیم یک نام تجاری موفق باشیم?

دستورالعمل‌های موفقیت برند در سال‌های آینده چیست؟

نکته‌های موفقیت یک برند مطرح که باید بر آنها تمرکز داشته باشیم چیست؟

یک مارک خوب چگونه به نظر می رسد؟ نکته‌های موفقیت یک برند مطرح چیست؟

تعریف شما از شخصیت برند شما باید از نظر داخلی و خارجی صحیح باشد. از نظر داخلی، نام تجاری شما در مورد فرهنگ شرکت شما، ارزش‌های شما، آنچه شما می توانید ارائه دهید و چگونه است. حتی اگر بزرگترین شرکت نیز نداند که چه چیزی برای ارائه دارند، شکست می‌خورد. نام تجاری شما همان چیزی است که به مردم می گویید: چه چیزی می فروشید؟ منتظر چه چیزی هستید؟ قوانین شما چه مواردی هستند؟ مخاطبان شما چه کسانی هستند؟

آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که چرا تیم بازاریابی شما موفق نیست؟

چرا مخاطب با برند شما ارتباط برقرار نمی‌کند؟

یا چرا مارک‌هایی همچون کوکاکولا یا اپل هنوز هم جزء انتخاب‌های اصلی بسیاری هستند؟

نکته‌های موفقیت یک برند مطرح چیست که وضعیت سال‌هاست تغییر نکرده است؟

همه برندهای موفق وبزرگ چیزی مشترک دارند. آنها قبل از آنکه تصمیم بگیرند با محصول خود وارد بازار رقابتی شوند، پول زیادی را در پژوهش‌های بازاریابی سرمایه گذاری می‌کنند.به همین دلیل است که برندهای داخلی و خارجی باید با هم کار کنند. آنها باید نیروهای خود را متحد کرده و به جهان نشان دهند که شما آنهایی هستید که می گویید.

اگر این کار را به طرز صحیحی انجام دهید، برند شما:

به طور واضح نشان می‌دهد که شرکت شما کچه شرکتی است و چرا با رقبا متفاوت هستید؟

شخصیت متمایزی داشته باشید که برای مخاطبان هدف شما مناسب باشد؟

در پیام رسانی و طراحی آن ثابت قدم باشید؟

ارزشی را که شرکت شما برای مشتری فراهم می کند، را نشان دهید؟

با توجه به زمان تغییر کنید، یک مارک خوب ثابت نمی ماند.

مقاله ما را در مورد نکته‌های موفقیت یک برند مطرح است. برای کسب اطلاعات در این رابطه ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

موفقیت یک برند مطرح -03
موفقیت یک برند مطرح

پنج کلید نکته اصلی که برای موفقیت یک برند مطرح و موفق

 1. به این برسید که مصرف کنندگان تا چه اندازه قصد دارند مشارکت داشته باشند؟

یکی از نکته‌های موفقیت یک برند مطرح تمرین بازاریابی از نوع مشارکت است تا بازاریابی از نوع یک به یک. شکی نیست که مصرف کنندگان بیش از پیش درگیر ثروت برندها هستند. حتی برخی از مصرف کنندگان می‌خواهند با برخی از مارک‌هایی که استفاده می‌کنند درگیر شوند.

در نهایت مصرف کنندگان فقط افرادی هستند که دارای زندگی، شغل، خانواده، سرگرمی، اهداف و تعهدات دیگر هستند. خیلی چیزهای مختلف برای آنها اهمیت بیشتری دارد و بیشتر از مارک‌هایی که مصرف می‌کنند از آنا زمان می‌گیرد.

امروزه به خاطر وجود اینترنت، مصرف کنندگان این فرصت را دارند بیش از هر زمان دیگر با یک مارک مشارکت داشته باشند. این که با شرکت و یا سایر مصرف کنندگان در مورد علاقه و حتی نحوه بازاریابی آن ارتباط برقرار کنند.

درک این مورد که چگونه بهترین مارک را در بازار ارائه دهیم، با توجه به تنوع در زمینه‌ها و علایق مصرف کننده، بسیار اهمیت دارد. مصرف کنندگان ممکن است در شکل گیری و انتقال ترجیحات خود به راهنمایی و کمک نیاز داشته باشند.

در این راستا، “بازاریابی مشارکتی” شاید مفهوم مناسب تری برای به کارگیری باشد. زیرا بازاریابان و مصرف کنندگان باید با هم کار کنند تا دریابند که چگونه شرکت قادر است اهداف مصرف کننده را با توجه به دانش و علایق خود به بهترین نحو برآورده سازد.

 • اهمیت بالای طراحی محصولات و خدمات را بشناسید.

طراحی محصولات و خدمات یکی دیگر از نکته‌های موفقیت یک برند مطرح محسوب می‌شود. بازاریابان ماهر در شرکت‌هایی مانند اپل، نایک، سامسونگ و … جنبه‌های کاربردی و زیبایی طراحی محصولات یا خدمات خود را به حداکثر می‌رسانند. طراحی محصول نه تنها نحوه عملکرد یک محصول، بلکه ظاهر، احساس یا حتی صداها و بوهای آن است. طراحی خدمات به طور مشابه تابعی از تمام جنبه های حسی برخورد و تجربه مصرف کننده با یک برند تجاری است.

یک محصول یا خدمات با طراحی جذاب و خوب، مصرف کنندگان را از نظر عقلانی و احساسی تحت تأثیر قرار می‌دهد. با این وجود، توسعه محصولات و خدمات با طراحی بهتر، نیازمند درک روشن، جامع و به روز مشتریان و مخاطبان است. مزایای رقابتی و قدرت برند از داشتن محصولات و خدمات بهتر طراحی شده نسبت به رقبا منتج می‌شود.

 • درک این موضوع که ادغام یک هنجار محسوب می‌شود.

تنوع وسایل ارتباطی در مورد محصولات و خدمات و فروش آنها به مصرف کنندگان در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. استفاده روزافزون از بازی‌های ویدئویی و پهنای باند اینترنت، ظهور تلفن‌های همراه همه جا، وبلاگ‌ها و شبکه‎های اجتماعی و … برخی از این تحولات بر نحوه توزیع محصولات و خدمات شرکت‌ها تاثیرات به سزایی گذاشته است.

بازاریابان به طور فزاینده ای از ارتباطات سنتی و غیر سنتی و انواع مختلف رسانه های شخصی و جمعی استقبال می‌کنند. این موضوع ادغام از نکته‌های موفقیت یک برند مطرح محسوب می‌شود. ترکیبی از ارتباطات سنتی و غیر سنتی به بازاریابان کمک می‌کند تا مصرف کنندگان را آگاه، سرگرم و متقاعد کنند.

بازاریابان باید به گونه ای ازترکیب ارتباطات سنتی و غیر سنتی استفاده کنند که مزایای یک گزینه به جبران معایب گزینه دیگر کمک کند. انتخاب ماهرانه برخی از گزینه‌های ارتباطی که معنا دارند به بازاریابان کمک می‌کند تا موقعیت مارک خود را به طور موثر تثبیت کنند.

 • مسئولیت اجتماعی را به عنوان یک اصل تمرین کنید.

مسئولیت اجتماعی با دیدگاه سازمانی در مورد مسائل اجتماعی، زیست محیطی و اجتماعی به طور فزاینده ای ضرورت پیدا کرده است.

تا اندازه ای به دلیل افزایش پوشش رسانه ای در مورد تجارت، شفافیت و آگاهی بیشتری از شرکت‌ها و اقداماتی که انجام می‌دهند، چه در داخل و چه در خارج از شرکت وجود دارد.

بازاریابان باید به طور فعالانه رفتارهایی را دارند که از لحاظ اخلاقی و اجتماعی مسئول هستند. اگر برنامه‌های بازاریابی به طرز صحیحی طراحی و اجرا شوند، می توانند تعدادی از اهداف را برای یک نام تجاری به دست آورند. ایجاد آگاهی از برند، بهبود تصویر نام تجاری، ایجاد اعتبار نام تجاری، برانگیختن احساسات برند ، ایجاد حس اجتماع برند و ایجاد تعامل با نام تجاری.

با این حال، به عنوان یکی از نکته‌های موفقیت یک برند مطرح مهم است که مصرف کنندگان بتوانند  با نام تجاری ارتباط برقرار کنند.

 • معماری یک برند باید جامع و کامل باشد.

استراتژی و راهبرد معماری برند باید به منظور افزایش رشد در محصولات، بخش‌های مصرف کننده و بازارهای جغرافیایی جامع و کامل باشد.

رشد برند مستلزم یک استراتژی معماری مدبرانه و مدون است که شامل موارد زیر باشد: (1) پتانسیل یک برند (2) انواع توسعه محصول و خدمات (3) عناصر نام تجاری به کار گرفته شده، موقعیت و تصاویر در مورد همه پیشنهادات مختلف برای یک نام تجاری در بازارهای مختلف و به مصرف کنندگان مختلف منتقل می‌شود.

در تعریف معماری نام تجاری، تعدادی بخش نامه وجود دارد تا مطمئن شویم که مجموعه‌های مناسب مارک و سلسله مراتب برند ایجاد شده است.

یک بازار به طور فزاینده رقابتی برای افزونه‌های ضعیف دارای بازار ضعیف تر خواهد بود. بازاریابان باید در تجزیه و تحلیل و توسعه افزونه‌های تجاری دقیق و منظم باشند تا احتمال موفقیت را افزایش دهند.

موفقیت یک برند مطرح -04
موفقیت یک برند مطرح

بخش پایانی

به رسمیت شناختن ارزش نامحسوس مارک ها برای یک شرکت ، مارک تجاری به احتمال زیاد برای همه نوع سازمان در اولویت اصلی قرار خواهد گرفت. با این حال ، نام تجاری موفق در قرن 21 نیاز به زمینه‌های جدید تأکید و مهارت‌های جدید دارد.

 • مشارکت فعال در بازاریابی مشارکتی
 • ایجاد محصولات و خدمات با طراحی خوب
 • توسعه کاملاً یکپارچه استراتژی های ارتباطی و کانال
 • پذیرش مسئولیت اجتماعی روشنفکرانه شرکت
 • طراحی و اجرای یک استراتژی معماری قوی برای نام تجاری.

کاملا روشن است که هر حوزه پیچیده و چالش برانگیز است و مستلزم تجزیه و تحلیل و بحث بیشتری است. برندسازی ترکیبی از هنر و علم بوده و خواهد بود. واضح و مبرهن است که منطق و خلاقیت بازاریابان مرتبط تنها مهمترین فاکتورتعیین کننده ثروت مارک‌ها و جدا کردن برندگان از بازندگان خواهد بود.


یرای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *