بازاریابی محتوایی

 یک روش موثر که باعث جذب کاربران جدید درکسب و کار میشود و آنها را به مشتری تبدیل میکند بازاریابی محتوایی از طریق خبر نامه میباشد.

بازاریابی خبرنامه ای

بازاریابی محتوایی یا بازاریابی خبرنامه ای نوعی بازاریابی درونگرا است که شرکت ها محتوا و اطلاعات متنوع را با تمرکز روی محصولات خود، به  صورت مجازی  برای مشترکان ارسال می کنند.

کسب وکارهای آنلاین نیز برای آنکه نام و برند خود را در بالاترین اولویت ذهنی کاربران حفظ کنند از بازاریابی خبرنامه ای استفاده می کنند.
با این کارآن ها اعتبار خود را از لحاظ فعال و پویا بودن در ذهن کاربران حفظ می کنند و هر از چندگاهی محصولاتی را به این کاربران معرفی می کنند که در حوزه ی علاقه ی آن ها قرار داشته باشند.

افزایش مشترکان یا همان دریافت کنند گان خبرنامه یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت یک بازاریابی محتوایی یا خبرنامه ای میباشد.

قدم مهم بعدی پس از جذب کاربران و مشترکان جدید ،خوانده شدن خبرنامه میباشد .
چون اگرمشترکان شما محتوای ارسال شده را مطالعه نکنند گویی بازاریابی محتوایی شما هنوز اعلام وجود نکرده است.
اندازه گیری این فاکتور و فاکتور قبلی از مواردی هستند که اغلب ابزارهای بازاریابی محتوایی برای سازمانها ارائه می کنند.

اقدام بعدی پس از باز شدن خبرنامه ها،اقدام کاربر میباشد.
این فاکتور، شما را به هدف جذب مشتری نهایی یک قدم نزدیک تر می کند.
در واقع باز کردن خبرنامه و انجام اقدام مورد نظر شما در آن، مانند این است که آگهی به مشتری بالقوه نشان داده شده و او برای خرید وارد فروشگاه گردد.

محتوای جذاب کلید ترغیب مخاطب برای باز کرد خبرنامه میباشد

برای علاقه مند کردن کردن کاربران به باز کردن ایمیل باید محتوای عرضه شده خاص و جذاب باشد تا مخاطب هدف بازار یابی را دنبال کند .

بازاریابی محتوایی

پنج راهکار در بازار یابی محتوایی :

۱-دادن وعده ی ارزش افزوده  به مشترکان و عمل  کردن به آن

مخاطبین هیچ کاربری به خاطر علاقه به شما در خبرنامه ثبت نام نمی کند.
آن ها باید قبل از ثبت نام از محتوای خبرنامه اطلاع پیدا کنند.
توضیح خبرنامه ی شما باید دارای ارزشی نهفته باشد و به کاربر اطمینان دهد که با دریافت این ایمیل ها ارزشی به او افزوده خواهد شد.

۲- به طور واضح درخواست کنید

مخاطبین به صورت خودکار از خبرنامه ی شما مطلع نمیشوند باید در جایگاه های مناسبی از وب سایت آن ها را دعوت به ثبت نام کنید.
این درخواست باید شفاف و روشن باشد وحتی میتوانید تبلیغ کنید و فرم ثبت نام را در بهترین جا قرار دهید.

۳-  ایجاد اعتماد

بسیاری از سازمانها از اعتماد کاربران و مشترکان خود سوء استفاده میکنند و از آدرس های ایمیل آن ها برای مقاصد دیگر استفاده میکنند.
بنابراین  برای حفظ پیوستگی در بازاریابی خبرنامه ای جلب اعتماد و وفاداری به آن اهمیت زیادی دارد.

۴-  تولید محتوا هم جهت با علاقه ی کاربر

محتوای آموزشی و سرگرمی  پتانسیل بالایی در خوانده شدن توسط کاربران دارد البته این محتوای آموزشی یا سرگرمی باید به علاقه ی کاربر نزدیک باشد.
مطمئنا کاربری که در خبرنامه ی شما ثبت نام کرده به موضوعات و زمینه ی کاری شما علاقه مند بوده است.
در نتیجه هر محتوایی که در خبرنامه ارائه میشود باید نزدیک به موضوع کاری شما باشد.

با توجه به مطالب فوق شناخت کاربران و علایق آن ها اهمیت زیادی دارد.
می توانید چند نوع محتوا با موضوعات مختلف برای ارسال دقیق خبرنامه داشته باشید و بر اساس علاقه ی مخاطبان خبرنامه های شخصی سازی شده برای آن ها ارسال کنید.

بازاریابی محتوایی

نمونه های موفق بازاریابی محتوایی درایران

نمونه‌های موفق بازاریابی محتوایی در ایرابازاریابی محتوایی در ایران تقریباً نوپا است و مدت زیادی از عمرش در این اقلیم نمی‌گذرد. اما این شیوه توانست خیلی سریع جایگاه خودش را در بین کسب و کارها پیدا کند. به طوری که امروزه حتی ساده‌ترین و کوچک‌ترین مشاغل هم سعی می‌کنند با بازاریابی محتوایی شروع به تبلیغ و پیدا کردن مخاطب برای برندشان می‌کنند.

از جمله مهم‌ترین دلایلی که باعث شده بازاریابی محتوایی بین مردم ایران حسابی پرطرفدار شود، مقرون به صرفه بودن آن است. کم کردن هزینه‌ها در کسب و کار به ویژه برای کسانی که تازه شروع به کار کرده‌اند خیلی مهم و حیاتی است. بنابراین با استفاده از این شیوه بازاریابی نه تنها می‌توانید مخارج را تا سطح خیلی خوبی کاهش دهید، بلکه در عین حال نتیجه‌ی خیلی خوب و غیرمنتظره‌ای خواهید گرفت.

اهمیت این شیوه در ایران دلایل دیگری هم دارد. یکی دیگر از آن‌ها فضای کوچک رقابتی در ایران است. فرض کنید در کشوری مثل ایران چندین شرکت دیگری هم باشند که همین خدمات شما را ارائه دهند. بنابراین منطقی است که برای رقابت با آن‌ها باید به دنبال راه حلی مناسب بگردید.

همچنین از آنجایی که تبلیغات سنتی در ایران هنوز هم طرفداران زیادی دارد و از آن استقبال می‌شود، استفاده از بازاریابی محتوایی می‌تواند شما را وارد فضای رقابتی تازه‌ای کند. این فضا علاوه بر نزدیکی به مشتری‌های واقعی می‌تواند شما را به فروش بهتری برساند.

نمونه‌های بازاریابی محتوا در ایران که موفق بوده باشند کم نیستند و می‌توانیم از بین آن‌ها اسم‌های مختلفی را مثال بزنیم. اما آن‌هایی که توانسته‌اند در زمینه تولید محتوا هم موفق باشند زیاد نیستند. از جمله موفق‌ترین آن‌ها باید به نویسش اشاره کنیم.

نویس یک پلتفرمی است که برای شما به طور آنلاین محتوا تولید می‌کند. تیم حرفه‌ای نویسش از نویسندگانی تشکیل شده که هرکدام در زمینه‌های خاص خودشان متخصص هستند. بنابراین کیفیت محتوایی که در نویسش تولید می‌شود خیلی متفاوت‌تر از هرجای دیگری است. اگر بخواهید نویسش می‌تواند محتوای سئو شده تحویلتان بدهد. یکی از خلاقانه‌ترین ایده‌های نویسش ارائه‌ی بسته‌های محتوایی است. به این صورت که شما با انتخاب نوع محتوا می‌توانید از برخی مزایای دیگری مثل نشر محتوا برخوردار شوید.

بازاریابی محتوایی نوعی بازاریابی است که شامل ایجاد و به اشتراک‌گذاری مطالب آنلاین (مانند فیلم، محتوای متنی و پست‌های شبکه‌های اجتماعی) می‌شود. تفاوت اساسی این روش این است که صریحاً برند را تبلیغ نمی‌کند بلکه به تحریک علاقه مخاطبان به محصولات یا خدمات شما می‌پردازد. با این حساب در هر شغل و کسب و کاری که باشید، خیلی خوب است که به استفاده از بازاریابی محتوایی مشغول شوید. این کار نه تنها هزینه‌هایتان را کاهش می‌دهد بلکه در روند جذب و نگهداری مشتری هم تاثیرگذار است.

شماره تماس: 09-88288307-021


برای دانلود مقاله اینجا کلیک کنید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *